Jdi na obsah Jdi na menu
 


Francouzská manikura

17. 6. 2008

Francouzská manikúra

Vezměte olejovou tužku a zatlačte kůžičku u nehtů. Pokud máte hodně tvrdou a nepoddajnou kůžičku vezměte změkčovač na kůžičku TCR potřete kůžičku u nehtu a po chviličce zatlačte pomerančovým dřívkem.

Francouzská manikúra sada FMK01

Francouzská manikúra sada FMK01 (koupit).

Pokud se Vám tvoří plíseň u nehtů ať už virového nebo kvasinkového původu potřete si všechny nehty kolem lůžka speciálním přípravkem TFR (koupit). Velkou vrstvu kůžičky odstraníte manikúrní vidličkou (koupit) nebo manikúrními štipkami (koupit). Pokud to však není nutné raději ji neodstraňujte. Postupně jak budete nehty ošetřovat se kůžička přestane tvořit a nebudou se Vám dělat záděrky. Dále vezměte pilník na jemné nehty (koupit) nebo pilník na tvrdé nehty (koupit) a upravte délku nehtů do žádaného tvaru. Pro francouzskou manikúru je vhodný hranatější tvar.

Olejová tužka

Potom vezměte blok na nehty (koupit) nebo pilník na tvrdé nehty (koupit) a zlehka přebruste celý povrch nehtů. Tím uděláte pealing nehtů pro lepší růst a odstraníte tím i zbytky nehtové kůžičky z nehtu. Dále vezměte manikúrní pilník s gumou (koupit) a přeleštete celý povrch nehtu aby se nehet uzavřel. Velice důležité je přeleštit tímto pilníkem důkladně i konce nehtů. Nehty se uzavřou a nebudou se dál štěpit a lámat.

Postup při francouzské manikúře: 1) aplikace podkladového laku 2) nalepení šablonky a malování špičky bílým lakem 3) nanesení krycí vrstvy (Top Sealer)

Dále nalakujeme jednu vrstvu podkladovým lakem č.19 (koupit) a necháme zaschnout asi 30 sekund. Potom vezmeme samolepící šablonky na francouzskou manikúru (koupit) a přilepíme je na okraje nehtů asi 3-4 mm od konce nehtů (obrázek 2). Dále vezmeme bílý lak č.43 (koupit) a nalakujeme bílou špičku i přes okraj šablonky. Necháme chvilku zavadnout, ne úplně uschnout, a opatrně odloupneme šablonku z konce nehtu. Pokud se nám bílý lak rozpije vezmeme odlakovací korektor v tužce (koupit) a pomocí nežádoucí lak odstraníme. Bílý lak necháme si 30 sekund uschnout a průhledným růžovým lakem č. 20 (koupit) přelakujeme celý nehet včetně bílé špičky.

Odlakovací korektor v tužce

Nehty necháme asi 3 minuty úplně uschnout. Pokud chceme aby nám francouzská manikúra dlouho vydržela, můžeme na závěr použít Top Sealer, kterým celé nehty přelakujeme a tím zafixujeme.

Náš tip

Bohatší a zdobnější varianty francouzské manikúry snadno a rychle vytvoříte pomocí krajkové nebo růžové sady na francouzskou manikúru (více v článku Zdobení nehtů).

Přejeme Vám hodně úspěchů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář